Apie miego trūkumą

Jei manote, jog lovoje praleidžiami savaitgaliai kompensuos visos savaitės miego trūkumą, galvokite iš naujo. Naujas tyrimas rodo, jog ilgą laiką būnant be miego, gali susidaryti taip vadinama „miego skola”, kurios negalima grąžinti laikas nuo laiko truputį daugiau nusnaudžiant. Toks chroniškas miego praradimas galiausiai gali turėti neigiamos įtakos žmogaus gebėjimui atlikti užduotis, kurioms reikia susikaupimo.

Kiekvienas, praleidęs bent vieną bemiegę naktį žino, kaip tai vargina. Tyrimas parodė, kad po 24 val. be miego, žmogaus gebėjimai vykdyti užduotis sumažėja ir prilygsta neblaivaus žmogaus gebėjimams, o ilgai nesumerkus akių jo galimybės atlikti užduotis ima menkėti, nežiūrint į tai, kad žmogus bando atsigriebti miego trūkumą savaitgaliais.

Be to, miego trūkumas didina riziką susirgti cukriniu diabetu, įsivaizduojat?

Kelerius metus stebėję 1,5 tūkst. pacientų sveikatą, britų mokslininkai priėjo prie išvados, kad tais atvejais, kai reguliariai naktimis miegama mažiau nei šešios valandos, rizikuoja susirgti diabetu tris kartus labiau nei tie, kurie paprastai miega 6-8 valandas.

Ėjimas anksčiau miegoti gali apsaugoti paauglius nuo depresijos ir minčių apie savižudybę, - atskleidė neseniai atliktas tyrimas. JAV atliktoje mokslinėje studijoje buvo tiriami paaugliai nuo 12-os iki 18-os metų. Tyrimas parodė, kad net 24% po vidurnakčio einantys miegoti jaunuolių yra labiau linkę į depresiją nei jų bendraamžiai, miegoti einantys prieš 22 valandą. Nustatyta, kad tiems, kurie miegojo mažiau nei 5 valandas per parą, grėsė net 71% didesnė rizika susirgti depresija.

Previous
Previous

Pasirinktas kelias

Next
Next

Stebėkite save