Trumpai apie Jonines
Sanskrito kalboje žodis “joni” reiškia moters lytinius organus, įsčias, iš kurių ateina nauja gyvybė. “Joni” — tai vartai į gyvenimą, į pasaulį, į būtį.
Tad joninės yra atgimimo, naujo gyvenimo šventė, kai vandens ir ugnies pagalba yra nuplaunamos ir nudeginamos nuodėmės, praeinama pro simbolinius vartus į naują gyvenimą, iš keturių pasaulio pusių surinkti žolynai supinami į nesibaigiantį gyvenimo ratą, ir išeinama į savo gyvenimo prasmės — paparčio žiedo paieškas. Jis randamas ne triukšmingoje kompanijoje, o tyloje, vienumoje su savimi, geriausia gamtoje. Čia išgyvenama tamsiausia savoji būtis, kai išorėje matomi įvairūs baubai, gundymai, gąsdinimai, o viduje netikrumas, vienišumas, baimė…
Tik ištvėręs išbandymus, savo vidinę tamsiausią naktį, žmogus pamato paparčio žiedą — savo dieviškumą, vidinės švaros spindesį. Pasakojama, kad paparčio žiedas pats nukrenta ieškančiąjam ant tako, kai šis atlaiko vidinių ir išorinių demonų puolimą šią trumpiausią, tačiau išbandymų požiūriu ilgiausią, naktį. Tai Dvasios dovana, kurią verta saugoti visą savo gyvenimą.